Comisia Nationala Invatamant Gimnazial


Presedinte prof. MIHAIL STAN
Primvicepresedinte prof. Mariana Pascaru, Şcoala Gimnazială Take Ionescu, RAMNICU VALCEA 
Primvicepresedinte prof. Băieş Aurel, Dimitrie Cantemir, BAIA MARE 
Primvicepresedinte prof. Muscalescu Cosmin, Universitatea de Științe Agronomice și Medicină Veterinară, Sector 1 
Primvicepresedinte prof. Jenita Cheptanariu, Scoala "Titu Maiorescu", IASI 
Primvicepresedinte prof. Alina Mocanu, Scoala "Titu Maiorescu", IASI 
Primvicepresedinte prof. Mariana Mihai, Scoala Nr. 29 "Sfanta Ana", GALATI 
Primvicepresedinte prof. Anastasiu Florentina, Şcoala Gimnazială Nr. 3, SUCEAVA 
Vicepresedinte prof. Barbu Corina, Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu", PITESTI 
Vicepresedinte prof. Nen Ion, Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu", PITESTI 
Vicepresedinte prof. Domnica Hudisteanu, Scoala "B.P. Hasdeu", IASI 
Vicepresedinte prof. Daniela Catana, Colegiul National "Ienachita Vacarescu", TARGOVISTE 
Vicepresedinte prof. Dinculescu Dragos, Scoala Gimnaziala "Mircea cel Batran", PITESTI 
Vicepresedinte prof. Alexandru Laura Roxana, Universitatea Spiru Haret, CONSTANTA 
Vicepresedinte prof. Vlad Popescu, Facultatea de Inginerie a Instalatiilor (bd-ul Pache Protopopescu), Sector 2 
Vicepresedinte prof. Lavinia Savu, Facultatea de Inginerie a Instalatiilor (bd-ul Pache Protopopescu), Sector 2 
Vicepresedinte prof. Sascau Gabriela, Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu", RADAUTI 
Vicepresedinte prof. Nistor Mihaela, Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu", RADAUTI 
Vicepresedinte prof. Rusu Silvica Mihaela, Scoala Gimnaziala "Mihai Eminescu", RADAUTI 
Vicepresedinte prof. ONȚICĂ MARIANA, Scoala Nr. 280, Sector 5 
Vicepresedinte prof. Dorina Dinu, Scoala Nr. 280, Sector 5 
Vicepresedinte prof. CRISTINA ANTON, Scoala Generala Nr. 10 "GH I Bratianu", IASI 
Vicepresedinte prof. Pislaru Paula, Scoala Gimnaziala Nr. 150, Sector 5 
Vicepresedinte prof. Dima Alina Florentina, Scoala Gimnaziala Nr. 150, Sector 5 
Vicepresedinte prof. BARBIERU NADIA OLIVIA, Scoala Gimnaziala Nr. 150, Sector 5 
Vicepresedinte prof. Tomovici Ligia Oana, Scoala Gimnaziala Nr. 309, Sector 6 
Vicepresedinte prof. Popa Dorin, Liceul cu Program Sportiv, SLATINA 
Vicepresedinte prof. Popa Graţiela - Ludmila, Liceul cu Program Sportiv, SLATINA 
Vicepresedinte prof. Laufer Cristina, Liceul cu Program Sportiv, SLATINA 
Vicepresedinte prof. Matescu Simona, Liceul cu Program Sportiv, SLATINA 
Vicepresedinte prof. Gheorghiţă Margareta, Liceul cu Program Sportiv, SLATINA 
Vicepresedinte prof. Cumpanasoiu Lavinia, Scoala generala Berbesti, BERBESTI 
Vicepresedinte prof. Tufeanu Daniela, Oprea Daniela, Scoala Matei Basarab, PITESTI 
Vicepresedinte prof. Mioara Ispas, Scoala Gimnaziala Nr. 88, Sector 3 
Vicepresedinte prof. Ilinca Eugenia, Scoala Gimnaziala Nr. 88, Sector 3 
Vicepresedinte prof. Alina Rogobete, Scoala "Tudor Vladimirescu", DRAGASANI 
Vicepresedinte prof. Dobrinescu Felicia, Scoala "Tudor Vladimirescu", DRAGASANI 
Vicepresedinte prof. Campău Maria, Scoala Gimnaziala "Vasile Alecsandri", ROMAN 
Vicepresedinte prof. Anuta Carbunaru, Scoala Nr. 197, Sector 6 
Vicepresedinte prof. Marius Pintilii, Scoala Gimnaziala "Ioan Ciurea", FALTICENI 
Vicepresedinte prof. Marioara Rotaru, Scoala Gimnaziala nr.8, SUCEAVA 
Vicepresedinte prof. Oana Chioveanu, ICHB - The International Computer High School of Bucharest, Sector 3 
Vicepresedinte prof. Cosug Doina, Şcoala Gimnazială "George Cosbuc", IASI 
Vicepresedinte prof. CRISTINA ANTON, Colegiul National "Mihai Eminescu", IASI 
Vicepresedinte prof. Bendescu Marius, Colegiul National "Mihai Eminescu", IASI 
Vicepresedinte prof. Enea Laura, Scoala Gimnaziala Nr. 1, GURA HUMORULUI 
Vicepresedinte prof. Diaconescu Mirela Aurelia, Scoala Gimnaziala "Spiru Haret", DOROHOI 
Vicepresedinte prof. Ursea - Baciu Ionel, Scoala Gimnaziala "Spiru Haret", DOROHOI 
Vicepresedinte prof. CIOBANU CARMEN ARTIMIZA, Şcoala Gimnazială "Elena Rares", BOTOSANI 
Vicepresedinte prof. SURDU DENIS MANUELA, Şcoala Gimnazială "Elena Rares", BOTOSANI 
Vicepresedinte prof. Dumea Anca, Scoala Gimnaziala "Stefan Luchian", MOINESTI 
Vicepresedinte prof. Diana Niculescu, Scoala Gimnaziala Nr. 190, Sector 4 
Vicepresedinte prof. Furtunescu Aurelia, Scoala Gimnaziala Nr. 190, Sector 4 
Vicepresedinte prof. Rodica Chifan, Scoala Gimnaziala "SAMSON BODNARESCU", GALANESTI 
Vicepresedinte prof. Dragan Carmen, Scoala Nr. 146 "I.G.DUCA", Sector 5 
Vicepresedinte prof. Secareanu Simona Gabriela, Scoala Nr. 146 "I.G.DUCA", Sector 5 
Vicepresedinte prof. Enache Nastasia, Scoala Spectrum, Sector 3 
Vicepresedinte prof. Iana Tatiana IrinaScoala Gimnaziala Nicolae Iorga, SLATINA 

Vicepresedinte prof. Luara Buhaciuc, Scoala Gimnaziala Nr. 7, BOTOSANI 
Vicepresedinte prof. Ailincai Elena, Colegiul National Costache Negri, GALATI 
Vicepresedinte prof. Elena Papuc, Scoala Gimnaziala "Titu Maiorescu", Sector 1 
Vicepresedinte prof. Avganti Carmen, Scoala Gimnaziala "Titu Maiorescu", Sector 1 
Vicepresedinte prof. Nastase George, Universitatea Tehnică de Construcţii (bd-ul Lacul Tei), Sector 2 
Vicepresedinte prof. Eugenia Nour, Scoala "Iordache Cantacuzino", PASCANI
Vicepresedinte prof. Rotaru Marioara, Scoala Gimnaziala Nr 8, Suceava 
Secretar stiintific prof. Ilincai Daniela, Scoala Gimnaziala "Alexandru Ioan Cuza", FALTICENI 

Vicepresedinte TODORAN VALENTINA -insp. –l.romana
Secretar stiintific ROATIS FLORINA - prof. Scoala "D.Cantemir"
Secretar stiintific BOT DANIELA - prof . Liceul de Arte
Secretar stiintific TAMAS RODICA - prof. Scoala "D.Cantemir"

Secretar stiintific prof. Ojog Maria, Colegiul National "Ferdinand", BACAU 
Secretar stiintific prof. Simion Carmen, Scoala "Stefan cel Mare", GALATI 
Secretar stiintific prof. Proca Claudia, Scoala "Stefan cel Mare", GALATI 
Secretar stiintific prof. Nicolae Mariana Alina, Scoala Gimnaziala "Mircea Eliade", PITESTI 
Secretar stiintific prof. Mitrea Valentin, Scoala Nr. 129 "Elena Farago", Sector 4 
Secretar stiintific prof. Nita Valerica, Scoala Nr. 129 "Elena Farago", Sector 4 
Secretar stiintific prof. Minea Delia, Scoala Gimnaziala Nr.5, BRASOV 
Secretar stiintific prof. Fotea Crina, Scoala Gimnaziala Internationala Spectrum, IASI 
Secretar stiintific prof. Ilie Mirela, Scoala Gimnaziala Nr. 169, Sector 6 
Secretar stiintific prof. Tical Dorina, Scoala Gimnaziala Milisauti, MILISAUTI 
Secretar stiintific prof. Pîslar Anca, Scoala Gimnaziala Milisauti, MILISAUTI 
Secretar stiintific prof. Caprioara Mihaela Tamara, Scoala Gimnaziala Nr.1, VATRA DORNEI 
Secretar stiintific prof. Stanciu Mariana, Scoala Gimnaziala Nr.17, GALATI 
Secretar stiintific prof. Ababei Bianca, Scoala Gimnaziala "Grigore Antipa", BOTOSANI 
Secretar stiintific prof. Stefan Jenica, Liceul Ortodox Sf. Antim Ivireanu, Sector 6 
Secretar stiintific prof. Ionei Carmen, Liceul Andrei Muresanu, BRASOV 
Secretar stiintific prof. Vali Paraschiv, Olga Gudynn International School, VOLUNTARI 
Secretar stiintific prof. Preutescu Monica Paraschiva, Școala Gimnazială "Teodor Ștefanelli", CAMPULUNG MOLDOVENESC 
Secretar stiintific prof. Luminita Sbiera, Școala Gimnazială "Teodor Ștefanelli", CAMPULUNG MOLDOVENESC 
Secretar stiintific prof. Simona Maftei, Școala Gimnazială Numărul 25, GALATI 
Secretar stiintific prof. Alexandru Constanta, Scoala Gimnaziala Nr 178, Sector 1 
Secretar stiintific prof. Daniela Pahome, Scoala Gimnaziala Nr 4, MORENI 
Membru prof. Adrian Chiaga, Scoala „SFINTII MARTIRI BRÂNCOVENI”, CONSTANTA 
Membru prof. Barbus Valeria, Liceul "George Tarnea", BABENI 
Membru prof. Petrica Cristiana, Liceul "George Tarnea", BABENI 
Membru prof. Balasa Maria, Liceul "George Tarnea", BABENI 
Membru prof. Badea Corina, Liceul "George Tarnea", BABENI 
Membru prof. Mariana Rosca, Scoala Ctin Gh Marinescu, GALATI 
Membru prof. Nicoleta Gina Perju, Scoala Ctin Gh Marinescu, GALATI 
Membru prof. Irina Hăilă, Colegiul Naţional "Mihai Eminescu", BOTOSANI 
Membru prof. Mirela Nita, Scoala Gimnaziala Serban Voda Cantacuzino, CALIMANESTI 
Membru prof. Hazaparu Anamaria Petronela, Scoala Gimnaziala Nr. 13, BOTOSANI 
Membru prof. Apopei Guraliuc Catalina, Scoala Gimnaziala Nr. 13, BOTOSANI 
Membru prof. Cirdei Georgeta, Scoala Gimnaziala Nr.1, VICOVU DE SUS 
Membru prof. Mosteanu Florenta Elena, Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu", Sector 6 
Membru prof. Petcu Steliana, Scoala Gimnaziala Luceafarul, Sector 5 
Membru prof. Tiron Liviu, Liceul Teoretic "Nicolae Iorga", BOTOSANI 
Membru prof. Panaete Daniela, Liceul Teoretic "Nicolae Iorga", BOTOSANI 
Membru prof. Muraru Crina-Cristina, Scoala Gimnaziala Nr.10, BOTOSANI 
Membru prof. Hrimiuc Ramona- Maria, Şcoala Gimnazială "Leon Dănăilă", DARABANI 
Membru prof. Dumitrascu Maria Monica, Liceul Teoretic "Miron Costin", IASI 
Membru prof. Nicolaita Marelia Carmen, Colegiul National "Ionita Asan", CARACAL 
Membru prof. Moldoveanu Ioana, Scoala Gimnaziala Nr. 22, GALATI 
Membru prof. KOVACS CATRINA, Scoala Gimnaziala "Nicolae Popoviciu", BEIUS 
Membru prof. Ilea Maria, Scoala Gimnaziala Ieud, IEUD 
Membru prof. Dăncuş Măricuţa, Scoala Gimnaziala Ieud, IEUD 
Membru prof. Dragan Ramona-Vica, Scoala Nr. 9, GALATI 
Membru prof. Barbu Valentin-Viorel, Scoala Gimnaziala Genesis, Sector 1 
Membru prof. Tecuta Mihaela, Scoala Gimnaziala Nr. 28, GALATI 
Membru prof. DRAGOMIR EMANUELA, LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN', Sector 2 
Membru prof. Codoi Ancuta-Crucita, Scoala Gimnaziala, PAUSESTI-OTASAU 
Membru prof. Costache Draghici Mihaela, Scoala Gimnaziala Crevenicu, CREVENICU 
Membru prof. Nedelcu Iuliana, Scoala Gimnaziala, PODENII NOI 
Membru prof. Chitu Aurora Livia, Scoala Kids Club, CHIAJNA 
Membru prof. Giurgea Ramona, Scoala Gimnaziala Metropolitana ARC, BUCURESTI 
Membru prof. Laura Bochis, LICEUL DON ORIONE, ORADEA 
Membru prof. Mona-Maria Nicolae, Scoala Gimnaziala Nr. 3, VOLUNTARI 
Membru prof. Morosan Virginia, Scoala "Dimitrie Gusti", FUNDU MOLDOVEI 
Membru prof. Mocanu Mariana, Scoala Gimnaziala Nr. 10, GALATI 
Membru prof. Filip Lia, Scoala Gimnaziala Nr. 10, GALATI 
Membru prof. Violeta Corbu, Liceul cu Program Sportiv "Iolanda Balas Soter", BUZAU 
Membru prof. Ciciovan Nicoleta Nastasia, Scoala Gimnaziala Nr. 1, GHERLA 
Membru prof. BARSAN LILIOARA, Scoala Gimnaziala Nr. 1 Oraseni Deal, CURTESTI 
Membru prof. Pintea Crina Maria, Liceul Teoretic "Scoala MEA", Sector 1 
Membru prof. Liliana Vasile, Scoala Little London Pipera, VOLUNTARI 





Concursul National de Matematica Euclid © 2008 - 2018